Wiadomości - Artykuły

W Gdańsku działa już DevOne HUB - bezpłatna przestrzeń do wymiany wiedzy dla specjalistów IT

2022-09-22 14:24:41 | Gdańsk

W Gdańsku powstał DevOne HUB - bezpłatna przestrzeń kreatywna, udostępniona przez Dynatrace, która umożliwia wymianę doświadczeń między specjalistami z sektora IT. Nowe miejsce jest otwarte w dniach roboczych dla wszystkich entuzjastów, którzy chcąc rozwijać swoje kompetencje w branży. Spotkania organizowane w DevOne HUB mogą mieć np. formę meetup-ów, warsztatów lub webinarów, w trakcie których na uczestników zarejestrowanych spotkań czeka spora dawka specjalistycznej wiedzy. 

DevOne HUB GdańskRynek trójmiejski stał się prawdziwym informatycznym zagłębiem i centrum nowych technologii ściągającym najlepsze talenty. Firmy zatrudniają tu łącznie już około 18 tysięcy programistów, co plasuje region na czwartym miejscu w kraju[1]. Lokalni specjaliści należą też do najlepiej zarabiających w Polsce. Według raportu IT Market Snapshot Q2 2022 mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie niż eksperci pracujący w Warszawie.

Na tak konkurencyjnym rynku swoją przewagę w oczach pracodawców pracownicy mogą zbudować dokształcając się i rozszerzając swoje kompetencje. Poza możliwościami rozwoju dostępnymi w ramach wewnętrznych narzędzi zawodowych w firmach, szansą zarówno dla początkujących jak i doświadczonych specjalistów jest działalność nieformalnych, grup ekspertów z branży IT. W samym Trójmieście działają takie organizacje jak:  Agile 3M, Domain Driven Design (DDD) GDA, Baltic Power Platform, Tricity Kotlin User Group oraz 3QA.

Od niedawna korzystają one z DevOne HUB – bezpłatnej przestrzeni kreatywnej, przeznaczonej dla pasjonatów i pasjonatek z branży IT.  To miejsce umożliwiające wymianę doświadczeń i wiedzy między lokalnymi specjalistami, którzy zdobywają je w trakcie swojej kariery.

Miejsce stworzone przez Dynatrace wyposażone jest w wysokiej jakości sprzęt - ekrany, projektory, mikrofony - niezbędny do organizacji spotkań i prezentacji. Firma zapewnia entuzjastom IT bezpłatne napoje i przekąski, a podczas przerw networkingowych - pizzę. Rozwiązanie było dotychczas testowane w formie pilotażu, w trakcie którego odbyło się już 11 wydarzeń.

- Przestrzeń jest naprawdę ogromna i zawsze można ją dostosować do potrzeb konkretnego rodzaju wydarzenia. Na samą organizację nigdy nie poświęcam dużo czasu, bo wiem, że otrzymam pełne wsparcie w zakresie przygotowania wydarzenia, od ustawienia sali po zapewnienie przekąsek, dzięki czemu mogę skupić się na oprawie merytorycznej. Uważam, że to miejsce jest odpowiednie nawet dla osoby początkującej, która chce zacząć organizować tego typu spotkania. Dodatkowo, obecność firm technologicznych w pobliżu, takich jak Dynatarce, umożliwia pozyskiwanie wiedzy z pierwszej ręki. Za nami już pierwsze, bardzo udane spotkania w DevOne HUB, a w planach mamy kolejne - mówi Piotr Suwała, organizator wydarzeń z ramienia grupy specjalistów Domain Driven Design GDA. 

Spotkania w DevOne HUB trwają około trzech godzin. W zależności od tematyki i potrzeb organizatorów, grupy liczą średnio od 15 do 55 osób. DevOne HUB jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:00 do 22:00 w siedzibie Dynatrace przy  Alei Grunwaldzkiej 411. Aby bezpłatnie skorzystać z przestrzeni należy wypełnić formularz dostępny na stronie DevOne, w którym opiszemy swoje potrzeby i wstępny program planowanego wydarzenia.

ip

fot. materiały prasowe


[1]https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Armia-18-tysiecy-programistow-Czy-Gdansk-jest-zaglebiem-branzy-IT-w-Polsce-Invest-in-Pomerania-Marcin-Grzegory-BSS-biurowce,a,224885

Słowa kluczowe: DevOne HUB Gdańsk, branża IT, IT Gdańsk
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
putin
Masowe protesty w Rosji w związku z poborem do wojska

Jak obywatele Rosji zareagowali na decyzje Putina?

DevOne HUB Gdańsk
W Gdańsku działa już DevOne HUB - bezpłatna przestrzeń do wymiany wiedzy dla specjalistów IT Gdańsk

Nowe miejsce jest otwarte w dniach roboczych dla wszystkich entuzjastów, którzy chcąc rozwijać swoje kompetencje w branży.

Hulajnogi elektryczne
Jak oszczędzać na dojeździe na uczelnie? Ranking hulajnóg elektrycznych

Jeśli nie chcesz stać w korkach, hulajnoga elektryczna będzie strzałem w dziesiątkę.

Polecamy
Norbert B
Norbert B. doprowadzony do sądu w sprawie zbrodni w Miłoszycach [FOTO]

Mężczyzna jest podejrzany o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi, 21 lat temu w Miłoszycach.

USA - Trzęsienie ziemi w Kaliforni dotknęło Los Angeles

Mieszkańcy południowej części stanu Kalifornia odczuli trzęsienie o magnitudzie 3.7.

Polecamy
Ostatnio dodane
putin
Masowe protesty w Rosji w związku z poborem do wojska

Jak obywatele Rosji zareagowali na decyzje Putina?

DevOne HUB Gdańsk
W Gdańsku działa już DevOne HUB - bezpłatna przestrzeń do wymiany wiedzy dla specjalistów IT Gdańsk

Nowe miejsce jest otwarte w dniach roboczych dla wszystkich entuzjastów, którzy chcąc rozwijać swoje kompetencje w branży.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.