Wiadomości - Artykuły

Zbliża się Tattoo Konwent 2019 w Gdańsku

2019-06-14 11:10:31 | Gdańsk

W dniach 13-14 lipca 2019 na terenie AmberExpo w Gdańsku odbędzie się 30. edycja ogólnopolskiego festiwalu Tattoo Konwent. To impreza przeznaczona dla miłośników tatuażu i wszelkich przejawów alternatywnej działalności artystycznej. Najważniejszą przestrzenią festiwalu jest strefa, w której tworzyć będzie ponad 450 tatuatorów z kraju i zagranicy oraz konkursy na najlepsze tatuaże. W programie rozrywkowym Gdańsk Tattoo Konwent: The Analogs w akustycznej odsłonie, pokaz INK3D – autorskiego mappingu opowiadającego dzieje tatuażu, a także alternatywne performanse, wśród których warto wymienić podniebne show w wykonaniu Aerial Vertige, ogniste fireshow, które zaprezentuje Mike Garcia oraz występ Fakira Testy.

Tattoo Konwent 2019 w Gdańsku

Gdańsk Tattoo Konwent

Gdańsk Tattoo Konwent to dla wielu najważniejsza odsłona cyklu odbywającego się w czterech polskich miastach. To właśnie w Trójmieście w 2009 roku miała miejsce pierwsza edycja festiwalu. Dziś wydarzenie przyciąga tysiące odwiedzających – nie tylko lokalesów, ale również miłośników tatuażu z całej Polski. Tattoo Konwent to miejsce spotkania tatuażystów oraz osób poszukujących inspiracji lub odpowiedniego artysty.

Tym razem w strefie wystawienniczej spotkać będzie można  450 tatuatorów, którzy swoje prace będą mogli wystawiać w 11 kategoriach konkursowych. Tatuaże wykonane na ciałach uczestników wydarzenia – przed lub w trakcie jego trwania – oceni Jury obradujące na scenie głównej festiwalu. Wśród atrakcji Gdańsk Tattoo Konwent znajdzie się także między innymi Dziarka w ciemno – specjalna akcja, w trakcie której ukryty za specjalną kotarą tatuator wykonuje na ciele uczestnika zabawy tatuaż o nieznanej dla niego tematyce.

Scena pokazowa

Od tego roku wszystkie imprezy z cyklu odbywają się w myśl hasła przewodniego „Inne wymiary sztuki”. Tattoo Konwent bowiem to nie tylko tatuaże. W programie znaleźć można pokazy, koncerty, wystawy, warsztaty oraz inne atrakcje odbywające się w specjalnych strefach tematycznych. Wśród potwierdzonych pozycji programowych znalazły się pokazy podniebnych akrobacji w wykonaniu żeńskiego duetu Aerial Vertige. Na imprezie wystąpi także Mike Garcia – performer znany z spektakularnych występów z ogniem w roli głównej. Spektrum swoich nietuzinkowych umiejętności zaprezentuje Fakir Testa. Publiczność zobaczy także autorski pokaz multimedialny „INK3D”, który dla Tattoo Konwent stworzyli scenarzystka i reżyserka Aga Szuścik oraz Tomasz Gawroński – ekspert od animacji i mappingu 3D. Ważną rolę podczas Tattoo Konwent odgrywa także muzyka – zarówno koncerty jak i sety djskie. Line-up tej edycji poznamy wkrótce.

Strefy tematyczne

Wśród stref tematycznych znajdą się atrakcje, które zadowolą między innymi fanów mody, motoryzacji, dobrego jedzenia czy najmłodszych! Tradycyjnie w przestrzeniach AmberExpo stanie strefa Hotball, strefa chill, strefa animacyjna. Nie zabraknie też foodtracków. Wśród wystaw zobaczyć będzie można ekspozycję fotografii z serii „Beauty Behind The Ink” Kamili Burzymowskiej czy grafiki „Od rzeczy” Jana Macieja Bojko. W tym roku uczestników czeka wiele ciekawych niespodzianek! Może koncert akustyczny, alternatywny pokaz mody, sesje zdjęciowe, malarstwo na żywo lub bodypainting? Więcej szczegółów już wkrótce.

Bilety na wydarzenie

Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Gdańsk Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł i (wkrótce) także Tattoo Bilet z Dziarką w ciemno w cenie 399 zł. W kasach festiwalowych zakupić będzie można jedynie bilety jednodniowe (50 zł) i dwudniowe (60 zł). Seniorzy i dzieci do 10. roku życia nie płacą za uczestnictwo w festiwalu.

Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl

ip

fot. Aerial Vertige/materiały organizatora

Słowa kluczowe: wydarzenia, 2019, 30 edycja, bilety
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Atak na strefę 51 - o co chodzi? Wojsko przestrzega chętnych

Od jakiegoś czasu w internecie słyszymy o ataku na słynną, "tajną" bazę wojskową USA. Czy naprawdę ludzie są aż tak nierozsądni?

Tattoo Konwent
Inne wymiary sztuki na 30. edycji Tattoo Konwent w Gdańsku [Program] Gdańsk

Konwencja tatuażu, która wymyka się wszelkim konwencjom.

Koń w stajni
Konie wyścigowe kontra Męskie Granie we Wrocławiu

Czy głośna muzyka jest niebezpieczna dla koni?

Polecamy
XXI Marsz Jamników za nami!
XXI Marsz Jamników za nami!

Marsz jamników jak co roku przyciągnął tłumy zainteresowanych.

MediaTory 2013. Studenci nagrodzili dziennikarzy
MediaTory 2013. Studenci nagrodzili dziennikarzy

Studenci dziennikarstwa z 19 polskich uczelni wskazali i nagrodzili najważniejsze i najbardziej wartościowe, ich zdaniem, zjawiska w polskich mediach.

Ostatnio dodane
Atak na strefę 51 - o co chodzi? Wojsko przestrzega chętnych

Od jakiegoś czasu w internecie słyszymy o ataku na słynną, "tajną" bazę wojskową USA. Czy naprawdę ludzie są aż tak nierozsądni?

Tattoo Konwent
Inne wymiary sztuki na 30. edycji Tattoo Konwent w Gdańsku [Program] Gdańsk

Konwencja tatuażu, która wymyka się wszelkim konwencjom.