Kino
3. Lgbt Film Festival 2012 w Gdańsku- program

3. Lgbt Film Festival 2012 w Gdańsku- program

  • 16- normalne, 14- studenci, 12- seniorzy i Karta do Kultury Poniedziałki „za dyszkę”: 10 zł Zniżki: 8,- czł. DKF i na karnet NHEF (za okazaniem karnetu) i na Kartę Wielodzietnej Rodziny
  • Gdańsk

Opis

Już niebawem 3. Lgbt Film Festival 2012 zagości w gdańskim Klubie Żak! Poniżej szczegółowy program tego wydarzenia.

 

Program

13.04.2012
G.18.45 / Piękno / Beauty / R. Oliver Hermanus / Rpa, Niemcy, Francja / 2011 / Premiera
G.20.40 / Wypowiedziane / Word Is Out / R. Rob Epstein / Dokument / Usa / 1977

14.04.2012
G.18.45 / Żniwa / Stadt Land Fluss / R. Benjamin Cantu / Niemcy / 2011 / Premiera
G.20.25 / Morze Północne, Teksas / Noordzee, Texas / R.Bavo Defurne / Belgia / 2011

15.04.2012
G.18.45 / Modlitwa Za Bobby’ego / Prayers For Bobby / R. Russell Mulcahy / Usa / 2009
G.20.40 / Uwielbiana / The Adored / R. Carl Medland, Amarjeet Singh / W.Brytania / 2012 / Premiera

16.04.2012
G.20.10 / Dzikie Noce / Les Nuits Fauves / R. Cyril Coilard / Francja / 1992

17.04.2012
G.20.10 / Trzy / Drei / R.Tom Tykwer / Niemcy / 2010 / Premiera

18.04.2012 /
G.20.10 / Coming Out Po Polsku / R. Sławomir Grunberg, Katka Reszke / Dokument / Polska / 2010


Uwaga: Wstęp tylko osoby pełnoletnie!


Piękno (Beauty / Skoonheid)
Film miał swoją premierę na festiwalu w Cannes (2011). Wzbudzi ł tam gwałtowne dyskusje wśród krytyków i publiczności (z powodu drastycznej, zupełnie nieoczekiwanej sceny pod koniec filmu). Otrzymał "Queerową Palmę". Był również oficjalnym kandydatem RPA do Oscarów.

Żniwa (Stadt Land Fluss)
Marko rozpoczął praktyki na wiejskiej farmie. Nie wie, czy na pewno chce z tym wiązać swoją przyszłość. Poza pracą nie ma wielu znajomych, uważany jest za samotnika. Zaprzyjaźnia się jedynie z Jacobem, z którym na co dzień pracuje. Obaj wybierają się do Berlina. Ten jednodniowy wyjazd
wszystko zmienia…

Modlitwy Za Bobby'ego (Prayers for Bobby)
Film opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroy'a Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem. Sigourney Weaver za rolę w filmie była nominowana do Złotych Globów, Emmy,

Coming Out Po Polsku (Coming Out Polish Style)
Dokument, pokazujący historie „coming outów” w Polsce – te nagłośnione przez media, jak i te mniej znane młodych osób. Wśród bohaterów znaleźli się zarówno ludzie bardzo młodzi, studenci i uczniowie, jak i postaci takie, jak krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek, jego partner – pisarz i dziennikarz Marcin Szczygielski. W filmie zobaczymy również Macieja Nowaka - teatrologa, publicystę i krytyka kulinarnego, Roberta Biedronia - działacza Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie posła, a także Martę Konarzewską, autorkę artykułu z Gazety Wyborczej „Jestem nauczycielką, jestem lesbijką”.
Film wyreżyserowali mieszkający na co dzień w Stanach Zjednoczonych Sławomir Grünberg i Katka Reszke.

Dzikie Noce (Les Nuits Fauves)
reżyseria: Cyril Collard / scenariusz: Cyril Collard, Jacques Fieschi / zdjęcia: Manuel Teran / muzyka: René-Marc Bini, Cyril Collard / wyst.: Cyril Collard, Romane Bohringer, Carlos López, René-Marc Bini, Maria Schneider, Clémentine Célarié / Francja, Włochy / 1992 / 126 min.
Ten film jest wyjątkowy przez swoją szczerość. Można uznać go za popis zwykłego ekshibicjonizmu, ale nie sposób przejść nad nim do porządku. "Dzikie noce" - dzieło Cyrila Collarda z 1992 roku, nagrodzone Cezarem dla najlepszego filmu francuskiego, nareszcie w Polsce!
Cyril Collard był biseksualistą zarażonym wirusem HIV. Człowiekiem niezwykle aktywnym-pisarzem, reżyserem, aktorem, fotografem, muzykiem. Scenariusz "Dzikich nocy" napisał według własnej powieści. Początkowo zamierzał obsadzić w głównej roli któregoś ze znanych francuskich aktorów, ale doszedł do wniosku, że "trzeba (...) pokazać uczucia najbardziej osobiste, by uczynić postać Jean bliską i wzruszającą". I sam zagrał trzydziestolatka zarażonego HIV-em o biseksualnych skłonnościach, związanego jednocześnie z siedemnastoletnią Laurą (Romane Bohringer) i młodym sportowcem Samym (Carlos Lopez). Film miał premierę w październiku 1992 r., Collard zmarł na AIDS 5 marca roku następnego w wieku 35 lat, na kilka dni przed uroczystością rozdania Cezarów.
Jedność życia i sztuki? Reżyser co prawda przestrzegał przed pochopnym utożsamianiem go z Jeanem, ale właśnie w kontekście rzeczywistego losu artysty "Dzikie noce" robią takie wrażenie. (…)
Collard zrobił film o pokoleniu końca wieku - pokoleniu AIDS. O ludziach bogatych w doświadczenia życiowe, ale niedojrzałych emocjonalnie. Cynicznych i jednocześnie bezbronnych, zagubionych w labiryncie życia, na oślep szukających właściwej drogi.
Nie przegapcie więc "Dzikich nocy", bo w tym filmie zapisany jest nasz czas. Jego niepowtarzalne piękno i równie niepowtarzalna głupota. (Bartosz Żurawiecki / Gazeta Wyborcza / 22.10.2006)

Wypowiedziane (Word Is Out)
Stany Zjednoczone Ameryki. 26 osób o różnych korzeniach, w różnym wieku, o różnym kolorze skóry opowiada o swojej orientacji homoseksualnej. Jedna z bohaterek dokumentu straciła prawa do opieki nad dziećmi po ujawnieniu swojej orientacji, inny został wydalony ze służby wojskowej, dwoje zostało skierowanych do kliniki psychiatrycznej. Historie luźno podzielone na kilka wątków: dojrzewanie, odkrywanie swojej odmienności, próba dopasowania się…

Może Północne, Teksas (Noordzee, Texas)
Pim mieszka na wybrzeżu Belgii. Jego matka gra na akordeonie w lokalnym barze. Ich życie pachnie zimnymi frytkami, tanimi papierosami, wermutem i zwietrzałym piwem. Chłopak marzy o lepszym życiu. Kiedy kończy 16 lat jego głowę zaprząta Gino. Znają się od dawna i zawsze było między nimi to "napięcie". Gino ma motor i jest miejscowym idolem. Kiedy matka Pima wyjeżdża, chłopaka przygarnia rodzina Gino.

Uwielbiana (The Adored)
Maja znajduje się na skraju załamania nerwowego. Jej małżeństwo przeżywa kryzys, jej kariera stoi pod znakiem zapytania. Ma nadzieję, że sesja z uznaną fotografką Francescą Allman w jej pięknym domu na wybrzeżu Walii pomoże jej odzyskać wewnętrzną równowagę. Nie wie, że cierpiąca na zaburzenia psychiczne Francesca także toczy wewnętrzną walkę.

Trzy (Drei)
Nowy film reżysera "Biegnij Lola, biegnij" i "Pachnidła" - Toma Tykwera.
Simon i Hanna są parą od 20 lat. Mieszkają w Berlinie. Są atrakcyjni, mocno stąpający po ziemi. Romanse, pragnienie posiadania dzieci, wspólne mieszkanie, ucieczki i powroty mają już za sobą. Kiedy spoglądają w przyszłość, nie widzą wiele. Do momentu, kiedy oboje zakochują się w tym samym mężczyźnie, Adamie.


Klub Żak Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197

www.klubzak.com.pl

 

Bilety: 16- normalne, 14- studenci, 12- seniorzy i Karta do Kultury
Poniedziałki „za dyszkę”: 10 zł
Zniżki: 8,- czł. DKF i na karnet NHEF (za okazaniem karnetu) i na Kartę Wielodzietnej Rodziny


 

Mapa

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Chłopi film 2023
"Chłopi" - premiera filmu na DVD i Blu-ray

Film, który przyciągnął do kin ponad 1,84 miliona widzów można już zobaczyć w domu. Jakie są dodatki?

David Corenswet Superman
David Corenswet w stroju Supermana na oficjalnym zdjęciu z filmu DC

Aktor bardzo przypomina tu Henry'ego Cavilla.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!