Koncert
Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Proletaryat, Róże Europy

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Proletaryat, Róże Europy

  • 2019-02-16, , godzina 18:00
  • od 60 zł
  • B90 Klub, Gdańsk

Bilety

Wystąpią

Opis

Zapraszamy na koncert czterech muzycznych ikon lat 80-tych na jednej, klubowej scenie:  Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Proletaryat i  Róże Europy wystąpią 8 grudnia w warszawskim Klubie Progresja oraz 16 lutego 2019 roku w gdańskim Klubie B90! 

Wszystkie 4 zespoły są równoważne. Na tym koncercie NIE ma headlinera.  To za sprawą Ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i jarocińskiego festiwalu. Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy napisać, że wtedy nie było internetu, youtube i telefonów komórkowych…

Kobranocka - polski zespół rockowy powstały w roku 1985, w Toruniu. Początkowo nazywał się "Latający Pisuar". Krótko po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986 - 2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego - psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka. Największe przeboje Kobranocki to: "Kocham Cię jak Irlandię", "Hipisówka", "Jak zapomnieć Cię", "List z pola boju", "Ela, czemu się nie wcielasz?" oraz nieśmiertelne covery Die Toten Hosen - "Nikomu nie wolno się z tego śmiać" czy Stones'ów "Współczucie dla diabła"

Skład zespołu:
Andrzej "Kobra" Kraiński (wokal, gitara)
Jacek "Szybki Kazik" Bryndal (bas, wokal)
Jacek Moczadło (gitara)
Piotr "Vysol" Wysocki (perkusja)

Sztywny Pal Azji to polski zespół rockowy, powstały na początku 1986 roku. Został założony przez gitarzystę i twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Pierwszy sukces grupa odniosła w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. W 1987 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu "Europa i Azja", zawierający przeboje "Spotkanie z..." oraz "Wieża radości, wieża samotności". Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem został członkiem zespołu. W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. Dzień Solidarności.

Proletaryat to polski zespół rockowy, powstał w listopadzie 1987 roku. W 1989 zakwalifikowali się do festiwalu w Jarocinie, w którym wystąpili zdobywając Nagrodę Publiczności. Proletaryat jest absolutną legendą polskiej sceny rockowej. Od samego początku, łączyli perfekcyjnie punk, hard core i metal, poruszając się w estetyce crossover. Kiedy do muzyki dodamy mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty otrzymamy odpowiedź o trwającą tyle lat fascynację zespołe. Setki koncertów, piosenki na szczytach list przebojów i ogromna rzesza wiernych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk. Proletaryatowi się udało.

Róże Europy grają muzykę pełną autentyczności, przebojowości, ciekawą w warstwie literackiej a także uniwersalnego przesłania. Koncerty pełne rockowej energii sprawiają, że zespół zawsze porywa ze sobą publikę. Ostatnią płytę – Zmartwychwstanie - z całkiem nowym repertuarem, zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30 lecia. Róże Europy to także milion sprzedanych płyt, tysiące koncertów w Polsce i występy za granicą
Obecny skład Róż Europy:

Piotr Klatt - wokal

Grzegorz Gre Korybalski - gitara basowa

Maciej Mały Brzeziński - perkusja

Bartosz Bartas Wawrzyniak - gitara/klawisze

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Premiera świątecznej EPki Red Lips

Red Lips prezentuje nowy teledysk, który jest zapowiedzią minialbumu muzycznego.

Ariana Grande
Kraków przystankiem Ariany Grande podczas trasy "Sweetener World Tour"

Koncert odbędzie się 9 września 2019 w Tauron Arenie Kraków.