Koncert
Orchestral Manoeuvres In The Dark

Orchestral Manoeuvres In The Dark

  • 2024-02-06
  • B90 Klub, Gdańsk

Wystąpią

Opis

Uwielbiani przez polską publiczność pionierzy synth-popu Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD) w lutym 2024 roku zagrają u nas aż 3 koncerty. 

O zespole: 
Zespół nie dość że powraca na scenę, to na dodatek zapowiada nowy album “Bauhaus Staircase”, który ukaże się 27 października br. Wyrazisty, zabarwiony glamem krążek powstał przy współpracy z rockowym producentem Davidem Wattsem, wnoszącym do stylu OMD nowe ekscytujące elementy. Jak sami mówią, jest to ich najbardziej politycznie zaangażowana płyta, na której realizują swoje ambicje, by być jednocześnie jak Stockhausen i ABBA. Zamiast spoczywać na laurach i odcinać kupony od nostalgii, muzycy patrzą również w przyszłość: zarówno w tekstach nowych piosenek, jak i odważnych elektronicznych brzmieniach.

Wpływ OMD na muzykę pop lat 80. jest nieoceniony, to oni jako jedni z pierwszych wynieśli do mainstreamu brzmienia syntezatorów i stali się jednym z najbardziej kochanych brytyjskich zespołów. Do tej pory sprzedali ponad 15 milionów albumów oraz 25 milionów singli, a pośród nich takie ponadczasowe przeboje jak “Enola Gay” czy “Maid of Orleans” oraz wybitny album “Architecture & Morality” (1981).


Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
"MoÅźe zaczniemy w Święta" z Margaret! [WIDEO]
"Może zaczniemy w Święta" z Margaret! [WIDEO]

Artystka zwraca się do odbiorców z apelem!

Nowy singiel "Odrobinę więcej" Artura Rojka! [WIDEO]
Nowy singiel "Odrobinę więcej" Artura Rojka! [WIDEO]

To zupełnie nowa odsłona artysty.

Popularne
Mery Spolsky zapowiada wydanie albumu "EROTIK ERA"! [WIDEO]
Mery Spolsky "EROTIK ERA" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowszy krążek artystki?

LemON "Piątka" - recenzja płyty

Przeczytaj recenzje najnowszego albumu LemON.