Koncert
Shred Kelly, The Dead South

Shred Kelly, The Dead South

  • 2022-11-11, , godzina 20:00
  • 119 zł (The Dead South)
  • Stary Maneż, Gdańsk

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 30.

fot. Oliwia Weber

Opis

The Dead South w Polsce! Grupa wystąpi w naszym kraju na czterech koncertach. The Dead South bilety na koncerty już w sprzedaży

The Dead South koncerty 2022 

  • Kraków - 14.11.2022, Studio | przeniesiony z 24.11 i 12.11
  • Warszawa - 12.11.2022  Palladium | przeniesiony z 11.11 i 13.11
  • Gdańsk - 11.11.2022, Stary Maneż | przeniesiony z 10.11 i 14.11
  • Wrocław - 13.11.2022  Centrum Koncertowe A2 | przeniesiony z 25.11 i 16.11

O zespole The Dead South

Czwórka brodaczy w kapeluszach i wokalistka Nate Hilts prezentują mieszankę folku, neofolku i bluegrass-folku. Ich muzykę można też po prostu nazwać alternatywnym country ze świeżą linią melodyczną, dużą dozą poczucia humoru i zaczepnymi tekstami.

Warstwa instrumentalna świadomie pozostała czysta: gitary, wiolonczela, banjo, bęben basowy i mandolina jako fundamenty akustyczne dla charakterystycznego, pełnego wokalu i harmonii.

The Dead South Illusion & Doubt

Pierwszy album był swego rodzaju obietnicą, której formacja dotrzymała z naddatkiem na swoim nowym krążku ,,Illusion & Doubt". Bez wątpienia można powiedzieć, że kwartet z prerii dojrzał - i to nie tylko dlatego, że na banjo gra teraz kobieta. Do energicznych, namiętnych i czasami zaskakująco chwytliwych melodii dodano zmiany harmonii oraz genialną warstwę instrumentalną.

Pierwszy utwór ,,Boots" przywodzi na myśl niedźwiedzia grizli na ecstasy. Po krótkim i spokojnym przedtakcie następuje zaskoczenie za zaskoczeniem. Niesieni dźwiękami banjo i gitary, uziemieni stoicką wiolonczelą, Hilts opowiadają wolnomyślicielska historię o miłości: surową, uczciwą i do bólu szczerą.

Kolejny utwór ,,Every Man Needs a Chew" - pierwsza piosenka autorstwa tego zespołu - przyspiesza impulsywnym rytmem, jęczącymi skrzypcami i elementami cygańskiego swingu.

Scott Pringle jest świetnym drugim wokalistą. Można się o tym przekonać słuchając ,,Dead Man's Isle", pijackiej pieśni z genialnym refrenem i dziwacznym tekstem. Pijany facet oczekuje od swojego psa, że ten go zawiezie do domu.

Jeśli komuś nie skojarzyło się to jeszcze z The Pogues, to na pewno pomyślał o ,,One-Armed Man", innym imprezowym hymnie lekko zakrapianym alkoholem.

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Shred Kelly, The Dead South"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Gdańsk, koncerty Gdańsk na dziś, koncerty Gdańsk jutro, koncerty Gdańsk w tym tygodniu, koncerty Gdańsk na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Tarja prezentuje nowy album "Best Of: Living The Dream"[AUDIO]

To pierwszy album album "Best of" w historii artystki.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!