Wydarzenia naukowe
Noc naukowców. Cyberiada

Noc naukowców. Cyberiada

  • 2021-09-24, , godzina 19:00
  • 15zł
  • Centrum Nauki Experyment, aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia

Opis

Stanisław Lem. To jedno z tych nazwisk, które wywołują jednoznaczne skojarzenia – roboty, futurologia, science fiction i… nieograniczona wyobraźnia. W Centrum Nauki Experyment, podczas najbliższej  Nocy Naukowców, będzie można zanurzyć się w tym cybernetycznym, lemowskim świecie! Tym razem wydarzenie organizowane niemal równo 100 lat po urodzinach genialnego polskiego pisarza odbędzie się pod tytułem Cyberiada, czym nawiązuje do jednego z najpopularniejszych dzieł Stanisława Lema. Do zobaczenia 24 września!

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci technologia rozwija się w galopującym wręcz tempie. „Smart” są już nie tylko nasze telefony, lecz również i domy! Sprzęty domowe to obecnie skomplikowane maszyny, których działanie oparte jest przede wszystkim na nowych technologiach oraz sztucznej inteligencji. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu urządzenia, których używamy na co dzień (bez większej refleksji nad ich złożonością), mogłyby zostać uznane za cuda techniki.

W niedalekiej przyszłości nasze życie może zacząć przypominać to obserwowane do tej pory tylko w filmach science fiction. Humanoidalne roboty, nowoczesne środki komunikacji czy sztuczna inteligencja – to już nie bliżej nieokreślona przyszłość, lecz teraźniejszość.

Noc Naukowców to znakomita okazja do uczczenia setnej rocznicy urodzin polskiego pisarza i futurologa Stanisława Lema. Centrum Nauki Experyment zanurzy się w świecie jego opowiadań i powieści, w szczególny sposób skupiając się na nowych technologiach. Czy Lem mógł przewidzieć powstanie obecnie znanych nam urządzeń w swoich dziełach? Które z jego utworów mogą potencjalnie stać się inspiracją dla przyszłych wynalazków? Na te pytania zespół Experymentu odpowie już 24 września!

Podczas Nocy Naukowców wystawy Experymentu wypełnią się dodatkowymi atrakcjami! Na scenie odbędzie się science show pt. Mój przyjaciel robot, otwarta zostanie również specjalna strefa druku 3D. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w walce robotów, pilotować drona lub zagrać w grę. Nie zabraknie również wykładów, warsztatów, a nawet… wystawy obrazów!

Ostatnio dodane
Renta rodzinna dla studentÃłw - informacje ZUS
Renta rodzinna po zmarłym rodzicu - co zrobić po maturze?

Dowiedz się, na jakich zasadach może być kontynuowane wypłacanie renty rodzinnej.

Dietetyk potrzebny od zaraz

Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania o studia dietetyczne.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!