Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

- Mrożek pyta o przestrzeń, którą dziedziczymy „wchodząc w ojcowskie buty". - mówi Anna Augustynowicz - O mentalność rozpiętą między Wschodem a Zachodem. O społeczeństwo skazane na przeszłość i wygnane w przyszłość. O bohatera dramatu pozbawionego czasu teraźniejszego. Pieszo pyta o porządek świata.

Anty-Popiół i diament, nazwano ten dramat blisko 30 lat temu. Opublikowana przez Mrożka w 1980 roku sztuka, opisuje w realistyczny, wręcz okrutny, dosadny sposób przełomowy moment w dziejach Polski - ostatnie chwile II wojny światowej i pierwsze dni w nowej, komunistycznej rzeczywistości. Jej bohaterowie idą - dosłownie, za posuwającym się frontem i w przenośni, za „parowozem" historii; zderzają się z nową, tuż powojenną rzeczywistością.

O Pieszo pisano: - To dramat o wyraźnym zacięciu realistycznym, w którym po pierwsze dał Mrożek fascynująco czystą syntezę „korzeni" naszej współczesności, po drugie zaś dla swoich fascynacji perypetiami idei dwudziestowiecznych, znalazł formułę dramatyczną niezwykle nośną myślowo.

Dziś, w dwadzieścia lat po pierwszych wolnych wyborach, przypomnienie tej ważnej w dziejach polskiej dramaturgii pozycji jako metafory zmagania się z losem i wielką historyczną manipulacją, pozwala spojrzeć na nią na nowo, dokonać jej reinterpretacji. Próba ta wydaje się być ważna właśnie tu, w Gdańsku; szczególnie, że zadania tego podejmuje się jedna z najwybitniejszych polskich reżyserek, Anna Augustynowicz.

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Pieszo (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).

Pieszo (5)

Plakat
Pieszo  - Zdjęcie nr 2
Pieszo  - Zdjęcie nr 3
Pieszo  - Zdjęcie nr 4
Pieszo  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Pieszo (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Pieszo.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Pieszo (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Pieszo (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Pieszo (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).
Ostatnio czytane
Teatr Wybrzeże w programie Kultura Dostępna
Teatr Wybrzeże w programie Kultura Dostępna Gdańsk

Widzowie zobaczą doskonały "Raj dla opornych".

"Złoto Renu" w Operze Leśnej
"Złoto Renu" w Operze Leśnej Sopot

20 lipca 2009 roku w Operze Leśnej w Sopocie, z okazji jej 100-lecia zostanie zaprezentowany, w formie koncertowej, dramat muzyczny Richarda Wagnera "Złoto Renu".

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi