Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

31. Finał WOŚP w Gdańsku. Jakie atrakcje zaplanowano?

2023-01-24 14:32:41 | Gdańsk

Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdańsk również dołącza do tej inicjatywy i dla mieszkańców przygotował moc atrakcji. Co będzie się działo?

31. Finał WOŚP w Gdańsku. Jakie atrakcje zaplanowano?WOŚP 2023 w Gdańsku

Choć 31. Finał będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę, atrakcje związane z WOŚP-em rozplanowane są także na inne dni. W przeddzień finału będzie miało miejsce Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym to największe miasta w Polsce będą rywalizować o najlepszy wynik. 29 stycznia o godzinie 9:00 rozpocznie się bieg "Policz się z cukrzycą". Sztaby w Gdańsku zorganizowały także mnóstwo licytacji - lista aukcji jest cały czas aktualizowana. Władze miasta podkreślają, że w tym dniu wszyscy gramy do jednej puszki i kierują się hasłem: "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Na ulice Gdańska wyjdzie prawie 1000 wolontariuszy!

Program 31. Finału WOŚP w Gdańsku

Miasteczko WOŚP będzie znajdowało się przy ul. Elektryków. Tam od godziny 16:00 do 20:00 przybyli będą mieli okazję zakupić orkiestrowe pamiątki i wziąć udział w loterii, a także odwiedzić stanowiska ratownicze. Scena orkiestrowa znajdzie się nieopodal miasteczka - w B90. Zgodnie z zapowiedziami wystąpią na niej tacy artyści, jak: Kasia Kowalska, Julia Żugaj czy Jan Elf Czerwiński. O godzinie 20:00 zostanie wypuszczone symboliczne Światełko do Nieba. 

KD

fot. materiały prasowe


Słowa kluczowe: wośp, gdańsk, 31. finał, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Jerzy Owsiak WOŚP 2023
Podsumowanie 31. Finału WOŚP. Jerzy Owsiak podał zebraną kwotę

Czy kwota zbiórki jest większa niż rok temu?

Światełko do Nieba
WOŚP 2023: Wysłano symboliczne "Światełko do Nieba" [FOTO]

To nie oznacza, że 31. Finał dobiegł końca!

Polecamy
Jerzy Owsiak - WOŚP
Jerzy Owsiak osobiście podziękuje każdemu darczyńcy [WIDEO]

Pomagaj i zobacz spersonalizowane wideo!

Światełko do nieba we Wrocławiu
WOŚP 2020 już po Światełku do nieba. Pozytywny sygnał idzie w świat [FOTO]

Zobaczcie, jak wyglądało tradycyjne Światełko do nieba w różnych miastach Polski na koniec 28. Finału WOŚP.

Polecamy
Ostatnio dodane
wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Jerzy Owsiak WOŚP 2023
Podsumowanie 31. Finału WOŚP. Jerzy Owsiak podał zebraną kwotę

Czy kwota zbiórki jest większa niż rok temu?

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).